Wykute przez nóż: Doświadczenie chirurgicznej rezydencji z perspektywy kobiety koloru

Forged by the Knife to badanie czarnych żeńskich lekarzy ogólnych i ich doświadczeń w zakresie szkolenia rezydentów. Dawson, sama czarna chirurgia ogólna, napisała książkę jako rozprawę doktorską. Patrząc wstecz na swoją rezydencję, uświadomiła sobie, jak głęboko została dotknięta przez kulturę chirurgii, i chciała zebrać i zbadać historie innych podobnych do niej. Większość lekarzy, z którymi pracowała podczas ogólnego szkolenia chirurgicznego, była białymi mężczyznami, którzy, jak sądzi, nie interesowali się zbytnio jej mentoringiem i niewielkim doświadczeniem z udziałem kobiet w gabinetach chirurgicznych . Mimo że podczas pobytu w domu miała niewielki kontakt z chirurgami płci żeńskiej, Dawson stwierdził, że z grubsza zaliczają się do trzech kategorii. Pierwsza, jak twierdzi, obejmowała kobiety, które stały się lub próbowały być macho . Zrobiły bezczelne stwierdzenia na temat pacjentów i chwalili się swoimi nieprzespanymi nocami; byli chirurgami najpierw i tylko przypadkowo kobietami . Druga grupa obejmowała kobiety, które dążyły do maksymalizowania swojej kobiecości i minimalizowania trudności i seksizmu napotykanych podczas rezydencji. Zawsze nosili makijaż, zauważa Dawson ironicznie, nawet w środku nocy. Trzecią grupą, trudniejszą do zidentyfikowania, były kobiety zmienione i zranione przez to, co stało się z nimi podczas ich rezydencji. Mieli raczej tendencję do bycia cichymi i rzadko mówili o swoim bólu .
Kiedy Dawson zajrzał do badań nad kobietami i mniejszościami w medycynie, znalazła wyłaniającą się literaturę na ten temat, ale niewiele o wpływie lekarstw na kobiety . Niewiele znalazła na temat żeńskich lekarzy kolorowych. Jej własne doświadczenie i niedostatek danych dotyczących czarnych kobiet lekarzy, szczególnie chirurgów, były bodźcem dla jej dociekań.
Najdłuższa część książki dotyczy sześciu czarnych chirurgów ogólnych, którzy ukończyli szkolenie zawodowe od 5 do 15 lat wcześniej. Rozdział 4 zawiera wybrane dane z wywiadów z sześcioma kobietami, które koncentrują się na decyzjach o zostaniu generalnymi chirurgami, ich relacjach z doświadczeń rezydencyjnych, ich charakterystykach ogólnych chirurgów, ich opisach ogólnego wpływu pobytu na ich życie i ich charakteryzacja ich życia przed i po pobycie. Rozdział 5 zawiera analizę Dawsona tych danych wywiadów, na podstawie których opracowuje model doświadczenia pobytu chirurgicznego dla czarnych kobiet: zanurzenie, dystansowanie, wynurzanie i transcendencja.
Dla czytelników spoza kultury medycznej, Forged by the Knife będzie ciekawym opisem tego, jak ogólnie wygląda szkolenie pobytowe, aw szczególności dla tych, których płeć i rasa stawia ich w mniejszości wśród lekarzy. Dla czytelników w medycynie i edukacji medycznej części książki będą mniej przekonujące, ponieważ obejmują dobrze znane terytorium. Przegląd literatury Dawsona na temat kobiet i medycyny zawiera również znane imiona i referencje. Niektóre z pism nie dokonały przejścia z dysertacji do książki; Dawson używa uciążliwych nagłówków bocznych i czasami powtarza ten sam cytowany materiał, by tworzyć różne punkty. Niemniej jednak książka zawiera fascynujące szczegóły, większość z nich w nieocenzurowanym języku czarnych kobiet chirurgów, których obserwacje zapewniają penetrujące soczewki w kulturze chirurgii
[patrz też: przewlekłe ropne zapalenie migdałków, hiperostoza czołowa, metamina ]
[patrz też: bilirubina pośrednia, staloral, ebola kraków ]