Serratia liquefaciens Infekcje krwioobiegu od zanieczyszczenia Epoetin Alfa w Hemodialysis Center ad 5

Ponowne użycie dializatorów zostało zawieszone w sekcji C 30 lipca. Procedury leczenia dializami
Zaobserwowano kilka sesji dializ. Nie zanotowano wyraźnego naruszenia techniki aseptycznej.
Leki
Leki lub roztwory podawane podczas ocenianych sesji obejmowały heparynę, epoetynę alfa, aktywowaną witaminę D i hipertoniczną sól fizjologiczną. Podczas wszystkich sesji dializacyjnych związanych z zakażeniem lub reakcją pirogenną podawano tylko heparynę i epoetynę alfa. Heparynę przechowywano w fiolkach wielodawkowych. Epoetyna alfa (Epogen, Amgen, Thousand Oaks, CA) w stężeniu 10 000 U na mililitr była przechowywana w wolnej od konserwantów fiolce ml z przeponami gumowymi, które zostały oznaczone przez producenta jako fiolki jednorazowego użytku. Z tych fiolek pobrano wiele dawek. Kiedy fiolki były prawie puste, zostały one schłodzone przez noc. Następnego ranka do wyodrębnienia pozostałych leków z tych fiolek użyto igły i strzykawki. Igła nie została zmieniona między fiolkami, ale szczyty wszystkich fiolek zostały oczyszczone za pomocą tamponów z alkoholem przed włożeniem igły. Pozostałe lekarstwa połączono w jedną fiolkę do użycia w tym dniu. Łączenie generalnie wykonywał jeden pracownik służby zdrowia.
Badania mikrobiologiczne
Nie wykryto żadnego gatunku serratii z 20 wymazów powierzchni środowiskowych (w tym próbki z kranu w sali lekarskiej), próbki wody z kranu z zlewu w sali lekarskiej lub 15 próbek próbek pobranych z wymazów z rąk personelu, w tym pracownika służby zdrowia odpowiedzialnego za łączenie pozostałej epoetyny alfa. Wszystkie izolaty od pacjentów z zakażeniem krwi potwierdzono jako S. liquefaciens. Mydło antybakteryjne z kilku dozowników zamontowanych na ścianach w sekcji C i nieotwartym pojemniku nie dało żadnych izolatów serratii. Jednak próbka tego samego mydła z dozownika w pomieszczeniu z lekami dała S. liquefaciens. Przegląd procedur konserwacyjnych wykazał, że pracownicy uzupełniają dozowniki mydła poprzez okresowe dodawanie mydła bez uprzedniego opróżniania i czyszczenia. Ponadto S. liquefaciens wyizolowano z butelki z balsamem do rąk, który również był umieszczony w pomieszczeniu z lekami. W obiekcie nie było żadnych innych butelek tego płynu do rąk.
Rysunek 1. Rysunek 1. Elektroforeza w żelu poliuretanowym Serratia liquefaciens Izolaty. . oznacza marker masy cząsteczkowej. Ścieżki do 11 pokazują izolaty krwi od pacjentów w sekcji C; ścieżki 12 i 13 pokazują izolaty krwi od pacjentów w sekcji A; ścieżka 14 pokazuje izolat z pełnej fiolki połączonej epoetyny alfa; ścieżka 15 pokazuje izolat z pustej fiolki; ścieżka 16 pokazuje izolat z mydła przeciwbakteryjnego; ścieżka 17 pokazuje izolat z balsamu do rąk; i ścieżki od 18 do 21 pokazują izolaty S. liquefaciens z innych ośrodków w stanie, które nie były związane z ogniskiem.
W trakcie śledztwa członkowie personelu zostali poproszeni o zapisanie pustych fiolek z lekami podawanymi pozajelitowo dla możliwej hodowli. Hodowle z trzech fiolek heparyny, które były używane w sekcji C; dwie puste, niedatowane fiolki; cztery puste, przestarzałe fiolki (otwarte od 30 lipca do 3 sierpnia) były negatywne, podobnie jak kultura z jednej pustej, niedatowanej fiolki hipertonicznej soli fizjologicznej
[przypisy: wstyd przed ginekologiem, hiperostoza czołowa, niewydolność lewokomorowa ]
[podobne: niewydolność lewokomorowa, miesniak macicy, zakrzepica splotu przyodbytowego ]